Registr aut opět kolabuje, v Praze spadl, v Pardubicích se ani nerozběhl

30.07.2012 09:14

Novinky: Pondělí jako úřední den je zřejmě konečná pro ministra dopravy Pavla Dobeše. Registr aut, na jehož fungování závisí jeho osud ve vládě, ráno hodinu po začátku úředních hodin opět zkolaboval. V Praze se sice rozjel, ale po chvíli spadl, v Pardubicích se jej podle informací radiožurnálu nepodařilo vůbec zprovoznit.

Ministerstvo dopravy zatím podle zjištění Novinek nemá o věci zcela určité informace. Mluvčí Roman Kluzák resortu uvedl, že v Pardubicích by měl systém běžet, porucha se prý týká jen přihlašování historických vozů.

Bez problémů registr do deváté hodiny fungoval v Brně, Jihlavě, Liberci či Plzni.

Nový registr vozidel byl spuštěn 9. července a od počátku jej provázely problémy. Kromě čtvrtka a pátku pravidelně kolaboval, což přinášelo zájemcům o zápis či přepis vozidla velké problémy.

Dobeš dostal od Nečase nůž na krk minulý týden v úterý. Nečas se vyjádřil v tom smyslu, že pokud systém nebude fungovat do pátku, měl by ministr vyvodit osobní odpovědnost.

Peake vše sleduje 

Vicepremiérka Karolína Peake Právu sdělila, že situaci bedlivě sleduje. "Za klíčové považuji plné a bezproblémové fungování centrálního registru vozidel. Je nezbytně nutné, aby registr fungoval pro občany. Následným krokem musí být hloubkový audit jak k funkčnosti registru, tak k jeho ceně i formě zadání," uvedla.

Doplnila, že po ministrovui bude požadovat vysvětlení některých personálních propojení, na která upozorňují média.

Zpět

Vyhledávání

© 2011 Všechna práva vyhrazena.